Noc Muzeów w Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

18 maja 2019 roku podczas Nocy Muzeów pierwsi goście mieli okazję obejrzeć aranżowaną właśnie ekspozycję Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zwiedzanie dostępnych stref muzealnych miało miejsce w kopule Świątyni Opatrzności Bożej na wysokość VIII piętra (prawie 30 metrów), gdzie już jesienią zostanie otwarte nowe muzeum.

Odwiedzający mogli obejrzeć w jednej ze stref imponujących rozmiarów drewnianą łódź, symbolizującą pontyfikat Jana Pawła II. Obok znalazła się dokładna kopia ozdobnych szat liturgicznych, które św. Jan Paweł II miał na ramionach podczas inauguracji obchodów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. W kolejnej zaprezentowano niezwykły cykl obrazów Dekalog Stefana Gierowskiego, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej awangardy. W całości przygotowana została strefa „Kraków” stylizowana na atelier fotograficzne – głównymi eksponatami stały się przedmioty z krakowskiego zakładu Pawła Bielca, w którym wykonano portret Karola Wojtyły w czasach studenckich oraz tableau – portrety aktorów ze studenckiej grupy teatralnej „Studia 39”.

Gości Muzeum Mt5,14 witała „Warszawa Wojtyły” – replika zabytkowej Warszawy M-20 z 1958 r., której właścicielem był biskup Karol Wojtyła.

.

Replika zabytkowej Warszawy M-20 z 1958 r.

Kolejka chętnych przed wejściem do muzeum

Wspólnie swiętowaliśmy 99. urodziny Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II, patrona muzeum.

Strefa Kraków

Dla najmłodszych przygotowaliśmy rodzinne warsztaty muzealne które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem!

Muzealne warsztaty rodzinne

Składanie modelu papieskiej Warszawy nie było takie łatwe.