40. ROCZNICA PIERWSZEJ PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II DO POLSKI

WYSTAWA Z OKAZJI 40. ROCZNICY PIERWSZEJ PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II DO POLSKI

Mt 5, 14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego wraz z Narodowym Centrum Kultury i Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie

zapraszają na otwarcie wystawy plenerowej:

POLONIA SEMPER FIDELIS.

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny. Włoska perspektywa

Pope John Paul II’s 1st pilgrimage to his homeland. The Italian perspective

Il primo pellegrinaggio in patria di Giovanni Paolo II . Visto da un Italiano

Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 30 maja 2019 r. o godz. 15.00 przy Krakowskim Przedmieściu 34 (na wysokości Kościoła Sióstr Wizytek i Skweru Ks. Jana Twardowskiego). Ekspozycję będzie można oglądać od 30 maja do 19 czerwca 2019 r.

Na wystawie zaprezentowane zostaną  unikatowe fotografie włoskiego reportażysty Carla Leidi,  który w czerwcu 1979 r. podążał śladami Jana Pawła II podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.  Zdjęciom towarzyszyć będą wspomnienia artystyoraz cytaty Jana Pawła II z homilii w Warszawie, Krakowie, Częstochowie i Auschwitz.

Wystawa przygotowana została w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i włoskim.

Kuratorem wystawy jest Joanna Olendzka z Mt 5, 14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022".

plakat wystawa

plakat wystawy Carlo Leidi